کاربر گرامی  خوش آمدید ... ( ورود به حساب کاربری  \ ثبت‌نام  )
امروز: جمعه 29 دی ماه 1396 ساعت: 
کمردرد
روش های کاهش کمردرد های ناشی از نشستن های طولانی مدت

روش های کاهش کمردرد های ناشی از نشستن های طولانی مدت ویژه

شما تنها فردی نیستید که به کمر درد مبتلاست. 25 تا 30 درصد افراد به دنبال راهی برای درمان کمردرد هستند و کمردرد سومین دلیل مراجعه به پزشکان است اما مشکل اینجاست که بیشتر افرادی که به کمردرد مبتلا هستند نمی دانند که نشستن طولانی مدت می تواند علت کمردردشان باشد پس بهتر است قبل از هرچیز کمردردهای ناشی از نشستن طولانی مدت را بشناسیم.

کمــــــردردهـــــای دوران بـــارداری

کمــــــردردهـــــای دوران بـــارداری ویژه

شما تنها کسی نیستید که در دوران بارداری از کمردرد رنج می برید. 50 تا 70 درصد زنان باردار دچار کمردرد هستند. کمردرد های ناشی از بارداری عمومن در نیمه دوم بارداری شروع می شود و تا زمان تولد نوزاد ادامه می یابد.

برای جلوگیری از کمردرد از کوله پشتی های مناسب استفاده کنید.

برای جلوگیری از کمردرد از کوله پشتی های مناسب استفاده کنید. ویژه

هر ساله میلیون ها دانش اموز با کوله پشتی های پر از کتاب و دفتر روانه مدرسه می شوند. والدین باید آگاه باشند که کوله پشتی ها می توانند باعث کمردرد و آسیب به ستون فقرات فرزندشان گردند. با در نظر گرفتن توضیحات ذیل می توانید کوله پشتی مناسبی برای فرزندتان تهیه کنید و از کمردرد جلوگیری کنید.

چگونه می توان از کمردرد و فتق دیسک کمر جلوگیری کرد؟

چگونه می توان از کمردرد و فتق دیسک کمر جلوگیری کرد؟ ویژه

امروزه 80 درصد افراد گه گاه در زندگی دچار کمردرد هستند. آمار ابتلا به بیماری های ستون فقرات از جمله فتق دیسک کمر حتی در میان جوانان رو به افزایش است . اما چرا و چگونه به کمردرد مبتلا می شویم و چطور می توا نیم از کمردرد جلوگیری کنیم.

برای جلوگیری از کمردرد به عضلات کمر استراحت دهید.

برای جلوگیری از کمردرد به عضلات کمر استراحت دهید. ویژه

نشستن فشار زیادی به مهره ها، دیسک ها، رباط ها و عضلات کمر وارد می کند. کمترین فشار به ستون فقرات وقتی وارد می شود که ستون فقرات در شکل S مانند قرار داشته و گودی کمر حفظ شود. حفظ انحنای صحیح ستون فقرات به طرز قرارگیری لگن مرتبط است.

چگونه کمردرد باعث افسردگی می شود

چگونه کمردرد باعث افسردگی می شود ویژه

در آمریکا حدود یک سوم افراد دردهای مزمن را تجربه می کنند. معمولا دردهای مزمن با افسردگی ظاهر می شوند. در واقع آمارها در آمریکا نشان می دهد که حدود 85 درصد افرادی که از درد مزمن رنج می برند مبتلا به افسردگی نیز هستند.

چطور پشتی طبی از کمردرد و بیماری های ستون فقرات در هنگام نشستن جلوگیری می کند؟

چطور پشتی طبی از کمردرد و بیماری های ستون فقرات در هنگام نشستن جلوگیری می کند؟ ویژه

چطور پشتی طبی از کمردرد و بیماری های ستون فقرات در هنگام نشستن جلوگیری می کند؟ برای اینکه توضیح بدیم چرا باید از پشتی طبی استفاده کنیم اول باید کمی درباره ی ستون فقرات بدونیم . همانطور که در تصویر می بینید ستون فقرات ، دارای چهار انحنای طبیعی است و شکل s مانندی دارد . منطقه گردن و کمر به داخل دارای فرورفتگی است و در ناحیه پشت و لگن برجسته ست.

میزان شیوع کمردرد و دیگر بیماری های اسکلتی و عضلانی در بین رانندگان اتوبوس و تاکسی

میزان شیوع کمردرد و دیگر بیماری های اسکلتی و عضلانی در بین رانندگان اتوبوس و تاکسی ویژه

رانندگی در اتومبیل به عنوان فعالیتی مرتبط با ناراحتی ها و بیماری های ستون فقرات و کمر در تحقیقات اخیر مطرح و مورد مطالعه بوده است(1-4). مشخص شده است که رانندگان حرفه ای وسایل نقلیه ی مختلف ریسک بالایی برای ابتلا به سیاتیک (5-6)، تغییر مکان دیسک های بین مهره ای(2-6)، بیماری های ستون فقرات کمری(7-8) و کمردردها دارند (6 و 9 و10).

مدیریت و درمان کمردرد به بهره وری بیشتر در محیط کار می انجامد

مدیریت و درمان کمردرد به بهره وری بیشتر در محیط کار می انجامد ویژه

با توجه به افزایش ساعات نشستن در عصر حاضر و فشار زیادی که نشستن های طولانی مدت و نادرست بر ستون فقرات وارد می کند ، کمردرد به معضلی برای اقتصاد جهان تبدیل شده است. پیشگیری و درمان کمردرد، می تواند موضوع مهمی برای کارفرمایان باشد چرا که کمردرد بر کیفیت زندگی و کار کارکنان تاثیر می گذارد و هزینه های درمانی بیمه گزاران را افزایش می دهد.

میزان شیوع ابتلا به کمردرد در ایران و جهان

میزان شیوع ابتلا به کمردرد در ایران و جهان ویژه

آمارهای قابل توجهی از افزایش ابتلا به کمردرد و بیماری های ستون فقرات ارائه می شود . به علت فشار زیادی که نشستن بر ستون فقرات کمر وارد می کند ، متخصصین نشستن های طولانی مدت و کم تحرکی را دلیل عمده ی افزایش آمار کمردرد و بیماری های ستون فقرات می دانند .

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول