کاربر گرامی  خوش آمدید ... ( ورود به حساب کاربری  \ ثبت‌نام  )
امروز: سه شنبه 29 بهمن ماه 1398 ساعت: 
EN
چرا نشستن طولانی مدت باعث ابتلا به هموروئید (بواسیر) می شود؟

چرا نشستن طولانی مدت باعث ابتلا به هموروئید (بواسیر) می شود؟ ویژه

ابتلا به هموروئید یا بواسیر تقریبا برای همه اتفاق می افتد. در واقع 75% از افراد هموروئید را در طول زندگی یکبار یا بیشتر تجربه می کنند. هموروئید یا بواسیر برای بسیاری از افراد این عارضه به شکل خفیف ظاهر شده اما سایر افراد دردهای شدیدی را تجربه می کنند.

تاثیر نشستن و ایستادن نادرست (پوسچر نامناسب) بر روی بی اختیاری ادراری

تاثیر نشستن و ایستادن نادرست (پوسچر نامناسب) بر روی بی اختیاری ادراری ویژه

بی اختیاری ادراری از آنچه مردم فکر می کنند، شایع تر است. 9% از زنان زیر 64 سال از این عارضه رنج می برند. حال اگر به شما گفته شود که موقعیت نامناسب بدن بر روی بی اختیاری ادراری اثر میگذارد، باور می کنید؟ می توانید باور کنید ساعات طولانی نشستن در وضعیت نادرست می تواند روی کنترل ادرار تاثیر بگذارد؟ فکر می کنید یک چرخش کوچک در لگن می تواند باعث تغییر موقعیت در اندام های داخلی لگن می شود؟

ارتباط بین طرز نشستن و فشار خون بالا

ارتباط بین طرز نشستن و فشار خون بالا ویژه

شاید به نظرتان عجیب بیاید اما واقعیت اینست که بشر برای نشستن های طولانی مدت طراحی و ساخته نشده است. تکنولوژی و سبک زندگی روزمره ما را وادار می سازد تمام روز را پشت میز کار، روبروی مانیتور، شبکه های اجتماعی و صندلی اتوموبیل، قطار و هواپیما بنشینیم.

آیا ارتباطی بین آلرژی های فصلی و طرز قرارگیری بدن (پوسچر) هنگام نشستن پشت میز کار و ایستادن وجود دارد؟

آیا ارتباطی بین آلرژی های فصلی و طرز قرارگیری بدن (پوسچر) هنگام نشستن پشت میز کار و ایستادن وجود دارد؟ ویژه

چرا بعضی از افراد نسبت به مواد آلرژی زا حساسیت نشان می دهند و بعضی از افراد خیر؟ چرا میزان حساسیت در بعضی از روزها شدیدتر از روزهای دیگر ظاهر می شود؟ همه این چراها به سیستم ایمنی تان مرتبط می شود. میزان پاسخ سیستم ایمنی به محرک های محیطی تعیین کننده چگونگی عکس العمل بدن در فصول آلرژی زاست. جالب است بدانید طرز قرارگیری بدن (پوسچر) رابطه بسیار نزدیکی با سیستم ایمنی بدن دارد.

چگونه پشت میز، هنگام کار با کامپیوتر و مانیتور درست بنشینیم؟

چگونه پشت میز، هنگام کار با کامپیوتر و مانیتور درست بنشینیم؟ ویژه

امروزه بیشتر کارها با کامپیوتر و در حالت نشسته انجام می شود. نشستن های اشتباه، فشار مکانیکی زیادی به ستون فقرات و سیستم عصبی مرکزی وارد می کند که باعث گردن درد، کمردرد، بیماری های ستون فقرات مثل فتق دیسک، فرسودگی جسمی و روحی و ضعف عملکرد سیستم ایمنی و همچنین سردرد می شود. درست نشستن به لحاظ افزایش تمرکز فکری، کاهش استرس و افزایش بهره وری حائز اهمیت است. برای نشستن درست به نکات زیر توجه کنید تا از فواید بی شمار نشستن های درست بهره مند شوید.

رابطه شگفت انگیز و موثر بین طرزنشستن و خلقیات شما

رابطه شگفت انگیز و موثر بین طرزنشستن و خلقیات شما ویژه

درست بنشینید و استرس تان را سرکوب کنید. مطالعات نشان می دهند افراد با پوسچر بهتر، شادترو قوی ترند. دفعه بعد که حس کردید غمگین و افسرده هستید به طرز نشستنتان پشت میز کار و جلوی کامپیوتر دقت کنید. طبق یافته های دانشمندان شناختی احتمالا شما با گردن و شانه های افتاده پشت میز کامپیوتر روبه روی مانیتور به جلو خم شده اید و به پایین نگاه می کنید. نشستن درست علاوه بر جلوگیری از کمردرد و گردن درد با تاثیر مستقیم بر سیستم عصبی، خلقیلات شما را بهبود می بخشد. وقتی که احساس یاس می کنید، بهترین راه برای آرام شدن، درست نشستن است.

درد در ناحیه لگن در هنگام نشستن چگونه ایجاد می شود؟

درد در ناحیه لگن در هنگام نشستن چگونه ایجاد می شود؟ ویژه

امروزه بیشتر ساعات روز را در حال نشستن هستیم. نشستن هم مثل دیگر فرایندها، در بدن انسان به زیبایی انجام می گیرد اما نشستن طولانی مدت پدیده ای نوظهور است. امروزه بشر تمام کارهایش را در حال نشسته انجام می دهد و بدن انسان برای این همه نشستن طراحی و ساخته نشده است. برای کاهش اثرات مخرب نشستن های طولانی مدت بر اسکلت و بافت های بدن انسان، محصولات طبی طراحی و تولید شده اند که می توانند فشار وارد بر اندام های بدن را کاهش دهند.

چطور طرز نشستن تان روی سیستم ایمنی بدنتان تاثیر می گذارد و شما را مبتلا به آنفولانزا و سرماخوردگی می کند؟

چطور طرز نشستن تان روی سیستم ایمنی بدنتان تاثیر می گذارد و شما را مبتلا به آنفولانزا و سرماخوردگی می کند؟ ویژه

هیچ وقت فکر کرده اید که طرز نشستن تان بتواند روی میزان سلامتی تان در فصل های سرد تاثیر بگذارد ؟ چه ارتباطی بین سرماخوردگی و طرز نشستن وجود دارد؟ همه چیز به کلمه کوچکی برمی گردد که خیلی از بیماری ها به آن مرتبط است. بله استرس.

عدم تمرکز، ابتلا به بیماری های مزمن، کاهش اکسیژن خون تنها به خاطر نشستن های غلط و اشتباه در ساعات طولانی کار

عدم تمرکز، ابتلا به بیماری های مزمن، کاهش اکسیژن خون تنها به خاطر نشستن های غلط و اشتباه در ساعات طولانی کار ویژه

هیچ توجه کردین افرادی که پشت میز کار و موقع رانندگی صاف می شینند و قوز نمی کنند باهوش تر به نظر می رسند؟ شاید واقعا هستن. فکر می کنین طرز نشستن و ایستادنتون چقدر می تونه روی تمرکزتون تاثیر بزاره؟ در اینجا می خوایم براتون توضیح بدیم چطور نشستن غلط و اشتباه می تونه اکسیژن رسانی به مغزتان را موقع کار و فعالیت کاهش دهد.