کاربر گرامی  خوش آمدید ... ( ورود به حساب کاربری  \ ثبت‌نام  )
امروز: شنبه 27 مرداد ماه 1397 ساعت: 
EN
مقالات ارگونومی
ارگونومی چیست؟

ارگونومی چیست؟ ویژه

ارگونومی فرایند طراحی یا تنظیم محیط کار، محصولات و سیستم هاست به طوری که با بدن افرادی که از آنها استفاده می کنند متناسب باشد. اگر چه بخش مهمی از ارگونومی مربوط به طراحی محیط های کار اداری یا طراحی وسایل و تجهیزات خودروها می باشد اما باید توجه کرد که ارگونومی در طراحی هر وسیله ای که انسان با آن سروکار دارد ، به کار می رود.

نکات ارگونومی هنگام رانندگی برای جلوگیری از کمردرد

نکات ارگونومی هنگام رانندگی برای جلوگیری از کمردرد ویژه

یک فرد کارمند را در نظر بگیرید که در یک کلان شهر مشغول به کار است . یک فرد عادی که در طول شبانه روز 8 ساعت به طور نرمال می خوابد و 8 ساعت کار می کند، تنها 8 ساعت دیگر برای فعالیتهای شخصی زمان دارد. از این میزان در شهرهای پر ترافیک با فرض 4 سفر درون شهری حدود 3 تا 4 ساعت را صرف رانندگی میکند.

ارتباط شگفت انگیز بین نشستن درست و بینایی

ارتباط شگفت انگیز بین نشستن درست و بینایی ویژه

ارتباط شگفت انگیزی بین سلامتی با نشستن درست(پوسچر مناسب) وجود دارد که دانشمندان یک به یک در صدد اثبات آنها هستند. درست نشستن به افزایش سیستم ایمنی بدن، تمرکز فکری، افزایش عملکرد سیستم تنفسی ، اکسیژن رسانی به مغز، کاهش استرس و تغییر خلق و خو مرتبط است. در این مقاله می توانید اثر نشستن های درست را روی بینایی مطالعه کنید.

نشستن طولانی مدت و آسیب به پوست

نشستن طولانی مدت و آسیب به پوست ویژه

می توانید حساب کنید چند ساعت از روز را می نشینید؟ اگر با کامپیوتر و مانیتور ساعت ها کار می کنید یا راننده اتوبوس یا تاکسی هستید خیلی بیشتر از دیگران می نشینید. نشستن طولانی مدت همیشه با کمردرد ، گردن درد، فتق دیسک ، مچ درد و درد دنبالچه و درد نشیمنگاهی همراه است.

چطور نشستن های غلط پشت میز کارباعث ابتلا به رفلاکس معده و یا به اصطلاح  ترش کردن می شود؟

چطور نشستن های غلط پشت میز کارباعث ابتلا به رفلاکس معده و یا به اصطلاح ترش کردن می شود؟ ویژه

در آمریکا بیش از 60 درصد افراد بزرگسال از رفلاکس معده به مری (ترش کردن) رنج می برند به طوری که داروهای مربوط به درمان این عارضه دومین داروهای پرمصرف آمریکاست. هزینه خرید داروهای رفلاکس معده سالانه 13 میلیارد دلار در آمریکا برآورد شده است.

با درست نشستن لبخند خود را زیبا کنید

با درست نشستن لبخند خود را زیبا کنید ویژه

بدون شک می دانید که طرز قرارگرفتن بدن در هنگام نشستن و ایستادن برای سلامتی ستون فقرات، جلوگیری از کمردرد و گردن درد تا چه اندازه مهم است اما شاید تعجب کنید اگر بگوییم که حفظ پوسچر مناسب هنگام نشستن ارتباط مستقیمی با سلامتی دهان و دندان دارد.

آیا می دانید نشستن طولانی مدت می تواند سبب ابتلا به بیماری های پروستات شود؟

آیا می دانید نشستن طولانی مدت می تواند سبب ابتلا به بیماری های پروستات شود؟ ویژه

افراد پشت میز نشین در کنار عوارض معمول نشستن ها ی طولانی مدت از جمله کمردرد، گردن درد، فتق دیسک و .. ، بیشتر از سایر افراد در معرض ابتلا به بیماری های پروستات هستند.

چرا نشستن طولانی مدت باعث ابتلا به هموروئید (بواسیر) می شود؟

چرا نشستن طولانی مدت باعث ابتلا به هموروئید (بواسیر) می شود؟ ویژه

ابتلا به هموروئید یا بواسیر تقریبا برای همه اتفاق می افتد. در واقع 75% از افراد هموروئید را در طول زندگی یکبار یا بیشتر تجربه می کنند. هموروئید یا بواسیر برای بسیاری از افراد این عارضه به شکل خفیف ظاهر شده اما سایر افراد دردهای شدیدی را تجربه می کنند.

چگونه نشستن های طولانی مدت به سکته و مرگ می انجامد.

چگونه نشستن های طولانی مدت به سکته و مرگ می انجامد. ویژه

فوت ناگهانی خانم Cathleen Renner، کارمند کمپانی AT&T علت مرگ: انسداد جریان خونی ریوی به دنبال ایجاد یک لخته خونی در پا بعد از 10 ساعت نشستن این دست از خبرها امروزه در جراید و روزنامه ها زیاد به چشم می خورد اما چگونه نشستن طولانی مدت به واریس ، ایسکمی ، ورم پا و پادرد، ایجاد ترمبوز ورید عمقی و یا همان لخته خونی در پا و حتی مرگ می انجامد؟

تاثیر نشستن و ایستادن نادرست (پوسچر نامناسب) بر روی بی اختیاری ادراری

تاثیر نشستن و ایستادن نادرست (پوسچر نامناسب) بر روی بی اختیاری ادراری ویژه

بی اختیاری ادراری از آنچه مردم فکر می کنند، شایع تر است. 9% از زنان زیر 64 سال از این عارضه رنج می برند. حال اگر به شما گفته شود که موقعیت نامناسب بدن بر روی بی اختیاری ادراری اثر میگذارد، باور می کنید؟ می توانید باور کنید ساعات طولانی نشستن در وضعیت نادرست می تواند روی کنترل ادرار تاثیر بگذارد؟ فکر می کنید یک چرخش کوچک در لگن می تواند باعث تغییر موقعیت در اندام های داخلی لگن می شود؟

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول