کاربر گرامی  خوش آمدید ... ( ورود به حساب کاربری  \ ثبت‌نام  )
امروز: دوشنبه 11 فروردین ماه 1399 ساعت: 
EN
چگونه با وجود درد عصب سیاتیک کار کنیم؟ تکنیک های ارگونومی را بکار ببرید.

چگونه با وجود درد عصب سیاتیک کار کنیم؟ تکنیک های ارگونومی را بکار ببرید. ویژه

درد عصب سیاتیک با علائمی همچون درد، بی حسی و ضعف توصیف می شود که در امتداد عصب سیاتیک از کمر به سمت نشیمنگاه و پاها گسترش می یابد. درد و عصب سیاتیک اکثرا در نتیجه فتق دیسک کمر بین مهره های L4 , L5 و مهره اول خاجی S1 ایجاد می شودکه عصب را تحت فشار قرار می دهد. در چنین شرایطی نشستن می تواند بسیاردردناک باشد . استفاده از چند نکته ارگونومی می تواند اینجا به کمکتان بیاید و کار کردن را برایتان امکان پذیر سازد.

هنگام انتخاب پشتی طبی برای صندلی اتوموبیل و محل کارتان دچار اشتباه نشوید.

هنگام انتخاب پشتی طبی برای صندلی اتوموبیل و محل کارتان دچار اشتباه نشوید. ویژه

امروزه به خاطر افزایش ساعات نشستن روی صندلی اتوموبیل و محل کار بیشتر افراد دچار کمردرد و بیماری های ستون فقرات هستند. پشتی طبی به عنوان محصولی ارگونومیک به کمک این افراد می آید. در این مقاله دقیقا توضیح داده شده است که چرا باید از پشتی طبی استفاده کنید تا بتوانید خودتان بهترین پشتی طبی را انتخاب کنید.

مزایای استفاده از  راه حل های ارگونومی در محیط کار

مزایای استفاده از راه حل های ارگونومی در محیط کار ویژه

چگونه ارگونومی به راه حلی برای کاهش هزینه ها و افزایش سوددهی سازمان ها تبدیل شده است؟

ارگونومی چیست؟

ارگونومی چیست؟ ویژه

ارگونومی فرایند طراحی یا تنظیم محیط کار، محصولات و سیستم هاست به طوری که با بدن افرادی که از آنها استفاده می کنند متناسب باشد. اگر چه بخش مهمی از ارگونومی مربوط به طراحی محیط های کار اداری یا طراحی وسایل و تجهیزات خودروها می باشد اما باید توجه کرد که ارگونومی در طراحی هر وسیله ای که انسان با آن سروکار دارد ، به کار می رود.

نکات ارگونومی هنگام رانندگی برای جلوگیری از کمردرد

نکات ارگونومی هنگام رانندگی برای جلوگیری از کمردرد ویژه

یک فرد کارمند را در نظر بگیرید که در یک کلان شهر مشغول به کار است . یک فرد عادی که در طول شبانه روز 8 ساعت به طور نرمال می خوابد و 8 ساعت کار می کند، تنها 8 ساعت دیگر برای فعالیتهای شخصی زمان دارد. از این میزان در شهرهای پر ترافیک با فرض 4 سفر درون شهری حدود 3 تا 4 ساعت را صرف رانندگی میکند.

ارتباط شگفت انگیز بین نشستن درست و بینایی

ارتباط شگفت انگیز بین نشستن درست و بینایی ویژه

ارتباط شگفت انگیزی بین سلامتی با نشستن درست(پوسچر مناسب) وجود دارد که دانشمندان یک به یک در صدد اثبات آنها هستند. درست نشستن به افزایش سیستم ایمنی بدن، تمرکز فکری، افزایش عملکرد سیستم تنفسی ، اکسیژن رسانی به مغز، کاهش استرس و تغییر خلق و خو مرتبط است. در این مقاله می توانید اثر نشستن های درست را روی بینایی مطالعه کنید.

نشستن طولانی مدت و آسیب به پوست

نشستن طولانی مدت و آسیب به پوست ویژه

می توانید حساب کنید چند ساعت از روز را می نشینید؟ اگر با کامپیوتر و مانیتور ساعت ها کار می کنید یا راننده اتوبوس یا تاکسی هستید خیلی بیشتر از دیگران می نشینید. نشستن طولانی مدت همیشه با کمردرد ، گردن درد، فتق دیسک ، مچ درد و درد دنبالچه و درد نشیمنگاهی همراه است.

چطور نشستن های غلط پشت میز کارباعث ابتلا به رفلاکس معده و یا به اصطلاح  ترش کردن می شود؟

چطور نشستن های غلط پشت میز کارباعث ابتلا به رفلاکس معده و یا به اصطلاح ترش کردن می شود؟ ویژه

در آمریکا بیش از 60 درصد افراد بزرگسال از رفلاکس معده به مری (ترش کردن) رنج می برند به طوری که داروهای مربوط به درمان این عارضه دومین داروهای پرمصرف آمریکاست. هزینه خرید داروهای رفلاکس معده سالانه 13 میلیارد دلار در آمریکا برآورد شده است.

با درست نشستن لبخند خود را زیبا کنید

با درست نشستن لبخند خود را زیبا کنید ویژه

بدون شک می دانید که طرز قرارگرفتن بدن در هنگام نشستن و ایستادن برای سلامتی ستون فقرات، جلوگیری از کمردرد و گردن درد تا چه اندازه مهم است اما شاید تعجب کنید اگر بگوییم که حفظ پوسچر مناسب هنگام نشستن ارتباط مستقیمی با سلامتی دهان و دندان دارد.

آیا می دانید نشستن طولانی مدت می تواند سبب ابتلا به بیماری های پروستات شود؟

آیا می دانید نشستن طولانی مدت می تواند سبب ابتلا به بیماری های پروستات شود؟ ویژه

افراد پشت میز نشین در کنار عوارض معمول نشستن ها ی طولانی مدت از جمله کمردرد، گردن درد، فتق دیسک و .. ، بیشتر از سایر افراد در معرض ابتلا به بیماری های پروستات هستند.