کاربر گرامی  خوش آمدید ... ( ورود به حساب کاربری  \ ثبت‌نام  )
امروز: دوشنبه 11 فروردین ماه 1399 ساعت: 
EN

 

 

شرکـــت بــــــاراد، تولیـــد کــننده مـحصـــولات طبـــی و ارگـــونومی


با افزایش آمار کارکنان مبتلا به دردهای اسکلتی عضلانی و اجماع جهانی برای کاهش اثرات آن بر اقتصاد کشور، شرکت باراد با تولید محصولات طبی و ارگونومی گامی مهم در بخش سلامت جامعه و محیط کار برداشته است. در گذشته، صندلی ارگونومیکی که بتواند گودی کمر افراد در اندازه های مختلف را پر کند و مانع از کمردرد شود وجود نداشت و اگر نمونه هایی از آن را می توانستی بیابی بسیار گران قیمت بودند. اکثر مراجعه کنندگان ما در طی 15 سال گذشته به عنوان تامین کننده تجهیزات اداری، به دنبال صندلی بودند که به آنها در کاهش کمردرد کمک کند. با این حال، کارفرمایان و مدیران سازمان ها نیز مخالف پرداخت هزینه های گزاف برای خرید مجدد صندلی بودند.

 

 

این مشکلات موسس شرکت باراد آقای مصطفی یوسفی را به فکر طراحی و تولید پشتی طبی انداخت که بر روی تمام صندلی ها قابل نصب باشد. پشتی طبی که می توانست صندلی ها را بهینه کند و به کارکنان در کاهش کمردرد کمک نماید، بدون اینکه کارفرمایان مجبور به هزینه کرد مجدد شوند.

در ابتدای کار شاید تولید محصولی که برای آحاد مردم شناخته شده نیست بر اساس قواعد بازار نباشد. اما همچنان با آمارهای بالای کمردرد و بیماری های اسکلتی عضلانی به سبب نشستن های طولانی مدت و کاهش بهره وری سازمان ها روبرو بودیم. علی رغم هزینه های بالای فرهنگ سازی، شرکت باراد توانست برای اولین بار در کشور با انجام تبلیغات آموزش محور در رسانه ها، آحاد مردم را با ضرورت نشستن های صحیح و استفاده از پشتی طبی آشنا نماید.

 

 

 

علی رغم تولید موفقیت آمیز پشتی طبی، با کمک طراحان و صنعتگران و دریافت تاییدیه های علمی این محصول، امکان استفاده بهینه از این محصول به خاطر کوتاهی ارتفاع مانیتورها وجود نداشت. بدین ترتیب طراحی و تولید همه محصولات ارگونومیک مورد نیاز برای داشتن یک محیط کار کاملا ارگونومیک در دستور کار واحد تحقیق و توسعه شرکت باراد قرار گرفت.

امروزه این شرکت مفتخر است که با کیفیت ترین محصولات از جمله انواع پشتی طبی، انواع نگهدارنده ارگونومیک مانیتور(مانیتور استند، زیر مانیتوری، پایه متحرک مانیتور)، انواع به نشین، انواع زیرپایی، محافظ گردن و محافط مچ را در سبد تولید خود دارد.

 

 

همراستا با تولید محصولات ارگونومیک، شرکت باراد، در جهت تزریق علم ارگونومی به شرکت و همچنین آموزش ارگونومی به کارکنان مشاغل مختلف، ارتباط مداوم با دانشگاه را لازمه کار خو دانسته است. این ارتباط مداوم در نهایت منجر به تشکیل مرکز تخصصی خدمات ارگونومی ایران و امضای قراردادی با دانشگاه علوم پزشکی تهران شد.

 مرکز تخصصی خدمات ارگونومی ایران در حال حاضر مجری آموزش های مختلف ارگونومی و تصحیح پوسچر، ارزیابی ریسک ارگونومی، اجرای طرح جامع ارگونومی با رویکرد ماکروارگونومی در صنایع مختلف، کارخانجات و  سازمان ها می باشد که علاوه بر تضمین سلامت کارکنان می تواند باعث بهینه سازی ساعات کار و کاهش هزینه های درمانی سازمان گردد.

 

به امید روزی که همه هموطنان در محیطی مهربان با روان و جسم شان با حداکثر بهره وری برای آبادانی ایران عزیز بکوشند.

 

 


ارگونومی-ارزیابی ریسک-مشاوره ارگونومی-آموزش ارگونومی-باراد