کاربر گرامی  خوش آمدید ... ( ورود به حساب کاربری  \ ثبت‌نام  )
امروز: دوشنبه 25 آذر ماه 1398 ساعت: 
EN

اجرای طرح روانشناسی صنعتی در سازمان ها 

روانشناسی صنعتی مطالعه علمی رفتار انسان در سازمان و محیط کار است. این دانش، در یافتن راه حل هایی برای حل مشکلات سازمانی به کار می رود.

رضایتمندی شغلی، پیشگیری از فرسودگی منابع انسانی، کمک به توسعه منابع انسانی،کمک به اتخاذ تصمیمات درست استراتژیک در جهت حفظ روحیه کارکنان، بالابردن انگیزه کارکنان، تقویت فرهنگ استفاده از خدمات مشاوره‌ای، جلوگیری از پیری زودرس سازمان و هماهنگی بین خانه و کارخانه، صرفه جویی در سرمایه گذاری های جدید برای نیروی انسانی، حفظ کرامت انسانی در سازمان‌ها، بهره وری ، سلامت و شادابی کارکنان در سازمان ها از نتایج استفاده از این شاخه از روانشناسی است.

روانشناسان صنعتی مرکز خدمات تخصصی ارگونومی ایران از روانشناسی برای بهبود کیفیت محیط کار استفاده می کنند. آنها مشکلاتی از قبیل اخلاقیات کارکنان و سبک کاری کارکنان یا مدیران را حل می نمایند.  نقش اساسی روانشناسی صنعتی، ارزیابی مشکلات و رفتارهای کارکنان با تمرکز بر روی رفتارهای قابل مشاهده و قابل اندازه گیری و اجرای راهکارهایی برای از بین بردن رفتار غیر قابل قبول در محل کار است.

از مسائل مورد توجه روانشناسان صنعتی، گزینش مناسب‌ترین افراد برای هر شغل یا طراحی ساختارهایی است که همکاری و کار گروهی را آسان می‌کند. روانشناسان صنعتی در بخش توسعه منابع انسانی از روان شناسی و رفتارشناسی به افزایش درک کارکنان از اهداف، استراتژی ها و سیستم سازمان کمک می کنند .