کاربر گرامی  خوش آمدید ... ( ورود به حساب کاربری  \ ثبت‌نام  )
امروز: دوشنبه 25 آذر ماه 1398 ساعت: 
EN
۲
به نشین ارگونومیک تن آسا

به نشین ارگونومیک تن آسا

جلوگیری از درد نشیمنگاهی هنگام نشستن

به نشین ارتوپدی ارگونومیک

به نشین ارتوپدی ارگونومیک

نشستن راحت، مناسب برای نشستن های طولانی مدت

مزایای استفاده از به نشین (بالش طبی زیرنشیمنی، زیر نشیمنی، ایرینگ، بالش طبی نشیمنگاه) و مقایسه انواع به نشین

انواع به نشین های را بیشتر با نام های به نشین های ارتوپدی ارگونومیک، بالش طبی زیرنشیمنی، زیر نشیمنی، ایرینگ، بالش طبی نشیمنگاه، به نشین دنبالچه می توان در بازار پیدا کرد.

در اینجا می خواهیم شباهت ها و تفاوت های انواع به نشین های موجود در بازار را شرح دهیم تا بر اساس نیاز خود بهترین خرید را داشته باشید و ویژگی های انواع به نشین ها را بدانید.

به نشین ارتوپدی ارگونومیک یا اُرینگ

این نوع به نشین ها دایره ای شکل هستند و دایره ای توخالی در مرکز به نشین برای کاهش فشار وارد بر اندام های تحتانی درنظرگرفته شده است.  

یکی از معمول ترین به نشین هایی که برای نشستن راحت در ساعات طولانی کار روی صندلی مورد استفاده قرار می گیرد این  به نشین های رینگ شکل هستند که با نام های به نشین ارتوپدی ارگونومیک، بالش طبی زیرنشیمنی، زیر نشیمنی، ایرینگ، بالش طبی نشیمنگاه در بازار موجود می باشد. این به نشین ها به طور معمول توسط پزشکان برای افراد دارای کمردرد،  دیسک کمر،  التهاب دنبالچه،  هموروئید و مادران باردار تجویز می شود.

 

به نشین باراد

 

به نشین های Coccyx Cut Out

این نوع به نشین ها در بخش مماس بر دنبالچه دارای انحنای سینوسی هستند به طوری که هیچ فشاری به دنبالچه فرد هنگام نشستن وارد نمی شود.

 

مهره های دنبالچه

 

به نشین های شیب دار یا گوه ای

به نشین های گوه ای یا شیب دار با زاویه 8 درجه بیشتر روی صندلی های اداری استفاده می شود. این به نشین ها، ضمن کاهش فشار وارد بر استخوانهای نشیمنگاهی، به نشستن صحیح  و درست در ساعات طولانی کار کمک می کنند.

 

چگونه به نشین های گوه ای به درست نشستن کمک می کنند؟

وقتی از حالت ایستاده به نشسته تغییر وضعیت می دهیم، لگن به عقب می چرخد، گودی کمر صاف شده و به مهره ها و دیسک های کمر فشار زیادی وارد می شود به طوری که فرد دچار کمردرد و بیماری های ستون فقرات همچون فتق دیسک کمر می گردد. علاوه بر این، وزن بدن روی مهره های ظریف و حساس دنبالچه قرار می گیرد و در نشیمنگاه احساس درد خواهید کرد.

به نشین های شیب دار یا گوه ای، اینجا به کمکتان می آیند به طوری که مفصل ران کمی بالا تر از زانو قرار گرفته، لگن را کمی به جلو می چرخانند به طوری که لگن راست شده، فرد روی استخوانهای نشیمنگاهی قرار گرفته و انحنای طبیعی ستون فقرات و کمر حفظ می شود. حفظ انحنای ستون فقرات از کمردرد و بیماری های ستون فقرات جلوگیری می کند درواقع به نشین های شیب دار کمک می کنند در بهترین شکل و حالت بنشینید.

استخوان نشیمنگاهی

 

موارد کاربرد به نشین (به نشین ارتوپدی ارگونومیک، بالش طبی زیرنشیمنی، زیر نشیمنی، ایرینگ، بالش طبی نشیمنگاه)

 

ضرورت استفاده از به نشین (به نشین ارتوپدی ارگونومیک، بالش طبی زیرنشیمنی، زیر نشیمنی، ایرینگ، بالش طبی نشیمنگاه) برای کاهش فشار وارد بر استخوانهای نشیمنگاهی و دردهای نشیمنگاهی در نشستن های طولانی مدت.

اگر مجبورید بیشتر ساعات روز را پشت میز کامپیوتر و یا میز کار بنشینید حتما درد را در ناحیه نشیمنگاه حس کرده اید. دردی که شما را مجبور می کند کمی حرکت کنید اما به محض نشستن دوباره به سراغتان می آید. درد نشیمنگاهی از کجا و چگونه ایجاد می شود؟

برای درست نشستن باید روی استخوانهای نشیمنگاهی بنشینید. استخوان پاشنه پا و استخوانهای نشیمنگاهی دو استخوانی هستند که برای تحمل بیشترین فشارها در بدن انسان تکامل یافته اند. استخوان های نشیمنگاهی مهمترین و بهترین ناحیه برای تحمل وزن هنگام نشستن هستند. استخوان های نشیمنگاهی 65 درصد وزن بدن را هنگام نشستن تحمل می کنند و این درحالی است که هر کدام از این استخوانها تنها با 8 درصد سطح صندلی در تماس هستند. می توانید تصور کنید روی این نقطه کوچک چه فشاری وارد می شود؟ دقیقا به همین دلیل هنگام نشستن در ناحیه باسن احساس درد می کنید.

استخوان نشیمنگاهی

اگر روی یک سطح صاف و بدون انعطاف بنشینید، استخوان های نشیمنگاهی در ته لگن، به ناحیه ی کوچکی از عضلات باسن، عصب سیاتیک و رگ ها سابیده می شوند و دچار بی قراری و درد می شوید. در این هنگام سعی می کنید از جایتان بلند شوید و درد را کاهش دهید اما دوباره به محض نشستن این درد سراغتان می آید.

برای کاهش فشار وارد بر استخوان های نشیمنگاهی و عضلات اطراف آن باید از یک به نشین مناسب استفاده کنید.

 به نشین ها با توزیع فشار وارد بر استخوانهای نشیمنگاهی از بروز درد جلوگیری می کنند به طوری که دیگر روی صندلی بی تاب و بی قرار نخواهید شد.

 

  • ضرورت استفاده از به نشین (به نشین ارتوپدی ارگونومیک، بالش طبی زیرنشیمنی، زیر نشیمنی، ایرینگ، بالش طبی نشیمنگاه) برای کاهش فشار وارد بر دنبالچه در نشستن های طولانی مدت

انواع به نشین ها (به نشین ارتوپدی ارگونومیک، بالش طبی زیرنشیمنی، زیر نشیمنی، ایرینگ، بالش طبی نشیمنگاه) همینطور می توانند فشار وارد بر دنبالچه را کاهش دهند. دنبالچه عضو حساسی است که در انتهای پایینی ستون فقرات قرار دارد و هنگام نشستن بر آن فشار وارد می شود. بنابراین نشستن طولانی مدت می تواند دنبالچه را دردناک کند، حتی بعضی از افراد اشتباه می نشینند یعنی به جای نشستن روی استخوان نشیمنگاهی لگن، روی دنبالچه می نشینند. در این حالت به جای آنکه وزن بدن را استخوانهای قوی نشیمنگاهی تحمل کنند، وزن را استخوانهای حساس دنبالچه تحمل خواهند کرد و در نهایت دنبالچه دچار درد و التهاب می شود.

درد دنبالچه

 

  • استفاده از به نشین (به نشین ارتوپدی ارگونومیک، بالش طبی زیرنشیمنی، زیر نشیمنی، ایرینگ، بالش طبی نشیمنگاه) در دوران بارداری

 

بارداری

در دوران بارداری، سر جنین فشار زیادی به دنبالچه وارد می کند به این دلیل که دنبالچه درست پشت رحم قرار دارد. همانطور که جنین بزرگتر و بزرگتر می شود فشار سر جنین به دنبالچه مادر باردار بیشتر و بیشتر می شود به طوری که مادر باردار در دنبالچه بیشتر اوقات احساس درد می کند. 

یکی دیگر از عوامل درد در دنبالچه در دوران بارداری هورمون ها هستند. در این دوران هورمون هایی در بدن آزاد می شود که سبب شل شدن رباط ها می شود. شل شدن رباط ها عبور جنین از لگن و معجزه تولد را امکان پذیر می سازند. رباط ها به استخوان ها متصل هستند. شل شدن رباط ها در لگن باعث می شود استخوانهای دنبالچه بیش از محدوده حرکتی شان، حرکت کنند که در نتیجه در دنبالچه التهاب و درد ایجاد می شود.

بهترین راه برای کاهش درد دنبالچه در دوران بارداری، هنگام نشستن، کاهش فشار وارد بر دنبالچه است. اگر مجبورید طولانی مدت پشت میز کار بنشینید، به نشین های باراد کمک خوبی برای شماست.

 

  • استفاده از به نشین (به نشین ارتوپدی بالش طبی زیرنشیمنی، زیر نشیمنی، ایرینگ، بالش طبی نشیمنگاه) در مراقبت های بعد از زایمان

جراحت های بعد از زایمان نشستن را برای مادران دردناک و غیر قابل تحمل می سازد. به نشین ارتوپدی ارگونومیک باراد با کاهش فشار وارد بر اندام های تناسلی، نشستن را بعد از زایمان راحت می سازد.

 

  • استفاده از به نشین (بالش طبی زیرنشیمنی، زیر نشیمنی، ایرینگ، بالش طبی نشیمنگاه) برای کاهش درد هموروئید در نشستن های طولانی

هموروئید

 وقتی دچار هموروئید (بواسیر) هستید، نشستن طولانی مدت در محیط کار و وسایل نقلیه بسیار دردناک است.

به نشین ارتوپدی ارگونومیک باراد می تواند با کاهش فشار وارد بر اندام های تحتانی بدن در هنگام نشستن، درد ناشی از بواسیر را کاهش دهد و به آرامی به بهبود زخم های حاصل از آن کمک کند.

 

 

  • ضرورت استفاده از به نشین (بالش طبی زیرنشیمنی، زیر نشیمنی، ایرینگ، بالش طبی نشیمنگاه) در افراد مبتلا به شکستگی دنبالچه

بعضی افراد دچار شکستگی و التهاب در ناحیه دنبالچه هستند. زمین خوردن یکی از دلایل ابتلا به شکستگی دنبالچه است. نشستن برای این افراد بسیار دردناک است. به نشین ها با بهبود وضعیت نشستن به فرد کمک می کنند به جای دنبالچه روی استخوانهای نشیمنگاهی بنشیند. همچنین به نشین ها با توزیع وزن باعث کاهش فشار وارد بر دنبالچه می شوند و نشستن را برای این افراد راحت می سازند.

افراد دارای شکستگی دنبالچه استفاده از به نشین های دارای انحنای سینوسی در بخش دنبالچه را ترجیح می دهند. در صورت استفاده از به نشین های دایره ای شکل بهتر است این افراد طوری روی به نشین بنشینند که دنبالچه در مرکز به نشین یعنی در سوراخ آن قرار گیرد.

شکستگی دنبالچه

 

 

مقایسه کن