کاربر گرامی  خوش آمدید ... ( ورود به حساب کاربری  \ ثبت‌نام  )
امروز: یک شنبه 28 آبان ماه 1396 ساعت: 
۴

چرا باید از یک نگهدارنده مانیتور یا مانیتور استند هنگام کار با مانیتور استفاده کنید؟

نگهدارنده ارگونومیک مانیتور (مانیتور استند) از گردن درد و فتق دیسک گردن جلوگیری می کند.

مسبب اصلی گردن درد، هنگام کار با مانیتور نشستن اشتباه است. اگر چه امروزه بیشتر کارها با مانیتور و پشت میز کار انجام می گیرد اما اکثر مانیتورها ارتفاع لازم را ندارند و فرد مجبور است برای کار با مانیتور سر را به جلو خم کند یعنی اینکه افراد برای فعالیت های روزانه ساعت ها جلوی مانیتور اشتباه می نشینند. نشستن نادرست روی مفاصل، عضلات، ارگان های بدن و ... فشار وارد می کند.

اگر هنگام کار با مانیتور سر به جلو خم شود فعالیت عضلات گردن افزایش می یابد. عضلات پشت گردن در تمام مدتی که سر به جلو خم است، فعال هستند تا بتوانند سر را نگه دارد. این تلاش بی وقفه عضلات پشت سر، نهایتا به درد می انجامد.

می دانید به ازاء هر دو نیم سانتیمتری که جلوی مانیتور سرتان را به جلو خم می کنید، به وزنی که گردن باید تحمل کند چهار و نیم کیلو اضافه می شود. سر و شانه ها مجبورهستند تمام روز این وزن را تحمل کنند.

نیروی وارد بر مهره ها و عضلات گردن در موقعیت های متفاوت

 

نگهدارنده ارگونومیک مانیتور (مانیتور استند) از تغییر انحنای گردن جلوگیری می کند.

در طول زمان، فشار وارد بر عضلات و مهره ها هنگام خم کردن گردن در برابر مانیتور سبب صاف شدن انحنای گردن می شود و انحنای طبیعی گردن از بین می رود. تغییر انحنای ستون فقرات گردن در تقسیم وزن روی ستون فقرات تغییر ایجاد می کند و باعث آسیب به ستون فقرات می شود. تغییر انحنای گردن جریان خون به مغز را با مشکل مواجه می کند.

فشار بر گردن

نگهدارنده ارگونومیک مانیتور از سردرد جلوگیری می کند.

در نشستن های طولانی مدت و وقتی با گردن خم به مانیتور نگاه می کنید به مفاصل، عضلات، لیگمان ها و اعصاب گردن فشار وارد می شود. اگر این فشار بیش از حد مجاز باشد، این بخش ها آسیب دیده و درد ایجاد می شود. درد از گردن به سر منتقل می گردد و فرد احساس سردرد می کند. سردردهای گردنی عموما به خاطر آسیب به مفاصل، عضلات و رباط های 3 مهره بالایی گردن اتفاق می افتد. چگونه درد از گردن به سر منتقل می شود؟ اعصاب مرتبط با بالای گردن، دقیقا همان اعصاب مرتبط با پوست سر، پیشانی، فک، پشت چشم و گوش ها هستند در نتیجه وقتی بالای گردن آسیب می بیند، درد در این نواحی سر ظاهر می گردد. این سردردها می تواند با میگرن اشتباه گرفته شوند.

نگهدارنده ارگونومیک مانیتور (مانیتور استند) از کمر درد جلوگیری می کند.

ستون فقرات دارای چهار انحنای طبیعی است و شکل S مانندی دارد. حفظ انحنای صحیح ستون فقرات در هر حالتی از بدن ضروری است چون باعث می شود ستون فقرات بتواند فشارهای وارد بر آن را تحمل کند در غیر اینصورت فشار زیادی به ستون فقرات وارد خواهد شد. از آنجایی که امروزه بیشتر کارها درحال نشسته و پشت میز کار انجام می گیرد، توجه به شکل قرارگیری ستون فقرات و حفظ انحنای آن در هنگام نشستن بسیار ضروری است.

خم کردن سر به جلو هنگام کار با مانیتور باعث می شود لگن به عقب چرخیده و گودی کمر صاف شود. صاف شدن گودی کمر فشار بسیار زیادی به عضلات و مهره های کمر وارد می کند و فرد دچار کمر درد و فتق دیسک کمر می شود.

 

نگهدارنده ارگونومیک مانیتور از خستگی چشم جلوگیری می کند.

نگهدارنده ارگونومیک مانیتور باعث حفظ پوسچر صحیح بدن می شود. 

درست نشستن و قرارگیری ستون فقرات در وضعیت صحیح هنگام کار با مانیتور نه تنها از گردن درد، کمردرد و بیماری های ستون فقرات جلوگیری میکند بلکه با افزایش اکسیژن رسانی به مغز باعث افزایش تمرکز ، افزایش بهره وری و کاهش خستگی می شود.

حفظ پوسچر بدن در ساعات طولانی نشستن پشت مانیتور می تواند باعث کاهش استرس و بهبود سیستم ایمنی گردد.

حفظ پوسچر بدن در ساعات طولانی نشستن پشت مانیتور می تواند باعث بهبود فرایند هضم و کاهش فشار وارد بر اندام های داخلی شود.

حفظ پوسچر بدن در ساعات طولانی نشستن پشت مانیتور می تواند باعث کاهش استرس و بهبود خلق و خو و افزایش اعتماد به نفس گردد.

هنگام خرید نگهدارنده مانیتور( زیرمانیتوری یا مانیتور استند) موارد ذیل را در نظر داشته باشید.

نگهدارنده مانیتور( زیرمانیتوری یا مانیتور استند) با قابلیت تنظیم حول محور عمود

قابلیت چرخش مانیتور حول محور عمود امکان چرخش مانیتور  به راست و چپ را فراهم می کند. چرخش مانیتور حول محور عمود استفاده اشتراکی از صفحه مانیتور را در صورت نیاز ممکن می سازد.

ویژگی زیرمانیتوری

نگهدارنده مانیتور( زیرمانیتوری یا مانیتور استند) با قابلیت تنظیم حول محور افق

چرخش مانیتور حول محور افق، توانایی مانیتور برای چرخش به بالا یا پایین است. این قابلیت در مانیتور، کاربر را قادر می سازد موقعیت دید خود را تغییرداده و دید راحت تری از صفحه مانیتور داشته باشد. چرخش مانیتور حول محور افق، از انعکاس نور جلوگیری می کند و زاویه دید مناسب تری را ایجاد می نماید به طوری که آسیب کمتری به چشم وارد می شود.

ویژگی زیر مانیتوری

نگهدارنده مانیتور( زیرمانیتوری یا مانیتور استند) با قابلیت چرخش 360 درجه

قابلیت دیگر نگهدارنده مانیتور (زیرمانیتوری یا مانیتور استند)، چرخش 360 درجه مانیتور است به طوری که می توانید مانیتور را به شکل عمود درآورید تا در خواندن بعضی از اسناد و انجام بعضی از طراحی ها راحت تر باشید.

ویژگی زیر مانیتوری

نگهدارنده مانیتور( زیرمانیتوری، مانیتور استند، پایه مانیتور) با قابلیت تنظیم ارتفاع

قابلیت تنظیم ارتفاع مانیتور این قابلیت را ایجاد می کند که فرد بتواند مانیتور را در راستای چشم قرار دهد و از خم شدن گردن جلوگیری گردد.

ویژگی زیر مانیتوری

هنگام انتخاب و خرید نگهدارنده ارگونومیک مانیتور (زیرمانیتوری، مانیتور استند، پایه مانیتور) به وزن قابل حمل  توجه کنید.

هنگام خرید انواع مانیتورها، ترجیها مانیتورهایی را انتخاب کنید که دارای استاندارد VESA باشند. استاندارد VESA جای چهار عدد پیچ در پشت مانیتور است که می توان نگهدارنده مانیتور را به آن متصل نمود.

استاندارد vesa

البته در صورتی که مانیتور خود را تهیه کرده اید و مانیتور شما فاقد استاندارد VESA است می توانید از مکمل نصب استفاده کنید. مکمل نصب دارای چهار بازو است که مانیتور را در بر می گیرد و دیگر نیازی به پیچ کردن مانیتور به پایه نگهدارنده مانیتور نیست.

مکمل نگهدارنده

 

 

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول
مقایسه کن