کاربر گرامی  خوش آمدید ... ( ورود به حساب کاربری  \ ثبت‌نام  )
امروز: دوشنبه 25 آذر ماه 1398 ساعت: 
EN
۲
پشتی طبی باراد

پشتی طبی باراد

حمایت از عضلات کمر و پشت برای جلوگیری از خستگی زودرس و کمک به ...

پشتی طبی اکسیژن

پشتی طبی اکسیژن

جلوگیری از فشار وارد بر ششها در هنگام نشستن، بهبود تنفس و اکسیژن ...

چرا باید از پشتی طبی هنگام نشستن استفاده کنید و پشتی طبی چه کمکی به شما می کند؟

مزایای استفاده از پشتی طبی:

  • کاهش فشار وارد بر دیسک ها و مهره های ستون فقرات  در نتیجه جلوگیری از کمردرد، دیسک کمر و بیماری های ستون فقرات
  • حمایت از عضلات کمر از درد و جلوگیری از خستگی زود هنگام عضلات
  • حفظ پوسچر بدن و قرارگیری بدن در وضعیت صحیح، کمک به موفقیت و سلامت در محیط کار

پشتی طبی باراد با حفظ انحنای ستون فقرات و کاهش فشار وارد بر دیسک ها و مهره های کمر، از کمردرد و ابتلا به بیماری های ستون فقرات همچون فتق دیسک کمر جلوگیری می کند.

ستون فقرات دارای چهار انهنای طبیعی است. حفظ انحنای طبیعی ستون فقرات در هر حالتی از بدن الزامی است چرا که کمترین فشار به ستون فقرات وقتی وارد می شود که ستون فقرات در شکل S مانند خود قرار گرفته و گودی کمر حفظ شود. وقتی انحنای ستون فقرات حفظ می شود، فشار متوازنی به دیسک ها و مهره های کمر وارد می شود در غیر اینصورت فشار نامتوازن به دیسک ها باعث کمردرد و بیماری های ستون فقرات همچون فتق دیسک کمر می شود.

حفظ انحنای صحیح ستون فقرات به طرز قرارگیری لگن مرتبط است. وقتی لگن راست قرار گیرد، انحنای ستون فقرات حفظ می شود و روی استخوانهای نشیمنگاهی، یعنی متکامل ترین استخوان برای تحمل وزن، خواهید نشست. وقتی لگن به عقب می چرخد، گودی کمر صاف شده و به کمر فشار زیادی وارد می شود. علاوه بر فشار بر مهره های کمر، وزن بدن روی مهره های ظریف و حساس دنبالچه قرار می گیرد و در نشیمنگاه احساس درد خواهید کرد. وقتی از حالت ایستاده به نشسته تغییر وضعیت می دهیم، لگن به عقب می چرخد.

برای راست نگه داشتن لگن و جلوگیری از چرخش لگن از پشتی طبی استفاده می کنیم. پشتی طبی، پشت لگن مثل یک سد عمل می کند و مانع از گردش لگن به عقب می شود. پشتی طبی ستون فقرات را در بهترین وضعیت قرار می دهد و از کمردرد و آسیب به ستون فقرات جلوگیری می کند.

پشتی طبی ضمن حفظ انحنای صحیح ستون فقرات از عضلات کمر نیز حمایت می کند و از خستگی زودرس عضلات جلوگیری می نماید. عضلات کمر، ستون فقرات را راست نگه داشته و کنترل می کنند. با تکیه بر پشتی طبی، عضلات از مسئولیت اضافی نگه داشتن و حمایت از ستون فقرات رها می شوند.

 

چرا نمی توانید بدون پشتی طبی درست بنشینید؟

هنگام نشستن، عضلات کمر باید ستون فقرات را راست نگهداشته و کنترل کنند. وقتی سعی می کنید درست بنشینید عضلات کمر مجبورند سخت کار کنند تا ستون فقرات را راست نگه دارند، در دراز مدت عضلات خسته می شوند و برای جبران این ضعف ، سر و گردن به جلو خم می شود و فرد دوباره قوز می کند. به این دلیل افراد نمی توانند طولانی مدت درست بنشینند.  پشتی طبی در واقع یک حمایت کننده برای عضلات کمر و پشت محسوب می شود. به طوری که پشتی طبی عضلات را از مسئولیت اضافی نگه داشتن و حمایت از ستون فقرات رها می کند.

درست نشستن- صحیح نشستن

فواید درست نشستن و قرارگیری بدن در وضعیت صحیح

استفاده از پشتی طبی در نشستن های های طولانی مدت پشت میز کار، اثرات باورنکردنی روی سلامت و سطح موفقیت در زندگیتان دارد که همه مربوط به راز حفظ پوسچر بدن است.

پشتی طبی با حفظ پوسچر بدن باعث افزایش ظرفیت شش ها و افزایش اکسیژن رسانی به مغز، تمرکز، افزایش راندمان کاری و فعالیت فکری می شود. تغییر قوس ستون فقرات در ناحیه گردن به خاطر خم شدن به جلو و فشار وارد بر مهره های گردن می تواند به سردرد گردنی بیانجامد که شبیه به سردردهای میگرنی است. با درست نشستن و استفاده از پشتی طبی می توانید از سردردهای گردنی جلوگیری کنید.

درست نشستن استرس را کاهش داده و سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.از آنجایی که سیستم عصبی مرکزی بدن از درون ستون فقرات به تمامی ارگان های های بدن منشعب می شود، فشار بر ستون فقرات به سیستم عصبی نیز فشاروارد می کند که در نهایت باعث افزایش ترشح هورمون استرس شده و سیستم ایمنی بدن را کاهش می دهد.

با استفاده از پشتی طبی درست بنشینید و فشار وارد بر سیستم عصبی تان را کاهش دهید. کاهش فشاربر سیستم عصبی می تواند کارکرد ارگان های بدن از جمله سیستم ایمنی بدن را بهبود بخشد.

 

مزیت رقابتی پشتی طبی باراد

پشتی طبی باراد

پشتی طبی باراد به طور کامل گودی کمر را پر می کند اما در عین حال طراحی ظریفی داشته و ضخامت آن در ناحیه کف صندلی 1 سانتی متر است. پشتی طبی نباید نشیمنگاه صندلی را اشغال کند در غیر اینصورت شانه ها از صندلی فاصله گرفته و حمایت نمی شوند. ران ها نیز روی نشیمنگاه صندلی قرار نمی گیرند. ران ها حدود 26 درصد از وزن بدن را هنگام نشستن تحمل می نمایند و باید کاملا روی نشیمنگاه صندلی قرار گیرند.

پشتی طبی استاندارد

استفاده از تیغه پلیمری یکی از مزایای پشتی طبی باراد نسبت به پشتی های طبی خیلی نرم مموری فوم محسوب می شود. پشتی طبی باراد از یک قطعه پلیمری با قابلیت ارتجاعی تشکیل شده که می تواند مانع از گردش لگن به عقب شده و از صاف شدن گودی کمر جلوگیری نماید. یک پشتی طبی ایده آل باید به قدری سفت باشد تا مانع از گردش لگن به عقب و صاف شدن گودی کمر گردد یعنی پشتی طبی باید مثل یک سد عمل کند و در عین حال تا اندازه ای نیز نرم باشد تا کاربر از استفاده از آن احساس راحتی و رضایت داشته باشد در این صورت این پشتی طبی است که به ستون فقرات شکل می دهد نه اینکه پشتی طبی به هر شکلی که نشسته اید درآید.

 

مقایسه کن