کاربر گرامی  خوش آمدید ... ( ورود به حساب کاربری  \ ثبت‌نام  )
امروز: دوشنبه 25 آذر ماه 1398 ساعت: 
EN
۲
کمربند طبی تن آرام

کمربند طبی تن آرام

التیـــام بخــــش کمـــردردهای حـــاد

کمربند طبی تن تاب

کمربند طبی تن تاب

التیـــام بخــــش کمـــردردهای حـــاد

 

در چه مواردی می توانیــد از کمربند طبی استفاده کنید؟

 

 

هنگام ابتلا به کمردردکمربند طبی - کمردرد - کمربند - تن آرام- تن تاب_ دیسک کمر

کمربندهای طبی برای استفاده هنگام کمردردهای حاد توصیه می شود. کمربند طبی فشار وارد بر عضلات و مهره های کمر را کاهش می دهد به همین دلیل با پوشیدن کمربند طبی احساس راحتی و کاهش درد می کنید و می توانید به فعالیت های روزمره تان ادامه دهید.

به شما توصیه می کنیم از هر نوع کمربند طبی تنها به عنوان یک دارو استفاده کنید. در صورت استفاده طولانی مدت از کمربند طبی، عضلات و مهره های کمر نیز به جهت  حمایت طولانی مدت، ضعیف می شوند و مستعد آسیب های مجدد می گردند بنابراین در صورت ابتلا به کمردرد و تنها تا چند هفته می توانید از کمربندهای طبی استفاده کنید.

 

 

 

    هنگام بلند کردن و جابه جایی اجسام سنگین

 

در حالی که از تکنیک های صحیح بلند کردن اجسام و جابه جایی آنها استفاده می کنید، می توانید برای کاهش فشار وارد بر مهره های کمر از کمربند طبی استفاده کنید. دقت کنید استفاده از کمربند طبی به این معنی نیست که می توانید تکنیک های مراقبتی بلند کردن اجسام را نادیده بگیرید. این امکان وجود دارد که با پوشیدن کمربند طبی و حمایت آن، اجسامی سنگین تر از آنچه که می توانید را بلند کنید که البته این عمل می تواند به ستون فقرات و عضلات کمر تان آسیب جدی وارد کند پس براساس توانایی های فیزیکی خود عمل کنید.

 

 

 

 

هنـگام انجام فعالیت هایی که فشار زیادی به عضلات و مهـره های کمر وارد می کند

اگر  فعالیت شدیدی را در پیش دارید، می توانید از کمربند طبی استفاده کنید. ورزش اصولی، فعالیت و حرکت، عضلات کمر را قوی می کنند اما اگر این فعالیت از حد معمول بیشتر بوده و شما نیز تجربه کمردرد دارید، می توانید برای کاهش فشار وارد بر عضلات و تنها در مدت زمانی که فعالیت شدیدی را تجربه می کنید، از کمربند طبی استفاده کنید.

 

 

 

هنگام ابتلا به کمردردهای ناشی از نشستن های طولانی  مدت

اگر مجبور به نشستن طولانی مدت پشت میز کار یا فرمان اتوموبیل هستند و دچار کمردرد می شوید می توانید از کمربند طبی به طور موقت استفاده کنید تا درد شما کاهش یافته و امکان ادامه فعالیت برایتان فراهم شود.

اگر به طور معمول و همیشگی می خواهید از حمایت کننده ستون فقرات در نشستن های طولانی مدت استفاده کنید، استفاده از پشتی طبی به جای کمربند طبی را برای جلوگیری از کمردرد توصیه می کنیم.

 

 

هنگام تجویز پــزشک 

 

معمولا پزشکان پس از آسیب دیدگی یا جراحی  ستون فقرات برای شما کمربند طبی تجویز می کنند. حرکت ستون فقرات کمر باعث به تأخیر افتادن فرایند بهبودی در شکستگی ها یا همجوشی پس از عمل می شود. کمربند طبی با محدود کردن دامنه حرکتی ستون فقرات فرایند بهبودی را تسریع می بخشد  و همچنین درد و ناراحتی بیمار را کاهش می دهد.

مقایسه کن