کاربر گرامی  خوش آمدید ... ( ورود به حساب کاربری  \ ثبت‌نام  )
امروز: پنج شنبه 02 خرداد ماه 1398 ساعت: 
EN
  • 117
  • 749 مرتبه
ارگونومی، کلید بهره وری

ارگونومی، کلید بهره وری

شنبه 10 تیر 1396

با توجه به جهانی شدن صنایع و افزایش رقابت در دنیا ، حفظ نیروهای متخصص و افزایش بهره وری بعنوان بزرگترین دغدغه کار و صنعت در آمده به نحویکه یک واحد کاری در این شرکت ها ، دائما در حال بررسی و شناخت کارآمدترین روش ها برای افزایش بهره وری و کاهش اختلالات اسکلتی – عضلانی و فشارهای روانی ناشی از آن در نیروهای شاغل در مجموعه خود هستند.

در ایران هم این روزها هم راستا با سراسر دنیا تاکید و حرکت دولت و صنعت تا حدودی به این سمت و سو بوده است بطوریکه در چند سال اخیر مطالعاتی در خصوص ریز فاکتورهای متفاوت ، اعم از عوامل بیومکانیکی بدنی نامطلوب که منجر به اختلالات اسکلتی – عضلانی می گردد و فشارهای ناشی از آن صورت گرفته و تلاش های مختصر نیز در خصوص آن صورت گرفته و راه حل هایی نیز در این خصوص ارائه گردیده است.

با توجه به تعداد شاغلین و لزوم وجود مشاغل ، بطور کلی نمی توان مشاغل را یک تهدید دانست بلکه نیاز هست متولیان امر برای حفظ نیروهای متخصص و افزایش راندمان کار ، از ارگونومی در مشاغل استفاده نمایند. منظور از مطرح نمودن این بحث در واقع بهسازی ارگونومی و حضور اجرایی آن در امور کاری می باشد . که انجام این مهم نیاز به تلاش مضاعف دست اندرکاران دولتی در حوزه سلامت و کار ، همچنین ایجاد آموزش و پذیرش آن از سمت صنایع را دارد که امید است با همت و پشتکار بدست آید.

شرکت باراد با بهره گیری از متخصصین حوزه ارگونومی ، مطالعه و درک مشکلات ناشی از کار تلاش دارد در راستای مسئولیت اجتماعی و همچنین ارتقای سلامت جامعه ، تلاشی مضاعف برای آموزش و آگاه سازی نیروی کار داشته باشد . از این رو برای انجام این هدف ، در حال آماده سازی زیر ساخت ها و مذاکره با دولت در خصوص تسریع امور می باشد. امیدواریم حرکاتی از این دست با حمایت دولت همراه باشد تا پر توان تر بتوانیم حامی سلامت جامعه باشیم.

اخبار مرتبط
نظرات
 
   
 

قوانین ارسال نظر

  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند بنابراین توصيه مي‌شود از مثبت و منفی استفاده کنید.
ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول