کاربر گرامی  خوش آمدید ... ( ورود به حساب کاربری  \ ثبت‌نام  )
امروز: دوشنبه 11 فروردین ماه 1399 ساعت: 
EN
  • 170
  • 2440 مرتبه
آیا می دانید در حالی که این مطالب را می خوانید چه اتفاقی برای بدن شما می افتد؟

آیا می دانید در حالی که این مطالب را می خوانید چه اتفاقی برای بدن شما می افتد؟

1396/08/11 10:07:07 ق.ظ

آیا می دانید در حالی که این مطالب را می خوانید چه اتفاقی برای بدن شما می افتد؟

اگر شما در حال خواندن این مطلب هستید بدون شک ساعات زیادی را پشت مانیتور با گردن های خم شده می گذرانید. امروزه همه کارها با کامپیوتر و در حال نشستن انجام می گیرد. از انجام وظایف شغلی گرفته تا خرید و ارسال نامه ها. اما چه اتفاقی در این هشت ساعت کاری برای بدن شما می افتد؟

همانطور که می دانید پایه مانیتورها کوتاه هستند و مجبوریم ساعات طولانی کار با مانیتور را با سرهای خم شده بگذرانیم. بر طبق تحقیقات، فشاری که به گردن در این لحظه وارد می شود معادل تحمل یک وزنه 27 کیلویی با گردن است به همین دلیل دچار گردن درد می شویم. مشکل ازآنجا شروع می شود که کاری برای کاهش این دردها انجام نمی دهیم و گردن درد را بخشی از شغلمان می دانیم اما نباید به درد کشیدن عادت کنیم. دردهای اسکلتی عضلانی از جمله گردن درد، تاثیر مستقیم روی ابتلا به افسردگی و عدم رضایتمندی شغلی دارد. دردهایی که در طول روز متحمل می شوید می تواند روی روابط شما تاثیر بگذارد بدون آنکه علتش را بدانید.

عادت به درد که زندگی شبانه شما را به فرصت تجدید نیرو برای تحمل دردهای روز بعد تبدیل کرده است، تنها بخشی از ماجراست. فشار به عضلات، مهره ها و دیسک های گردن می تواند به بیماری های پرهزینه ای تبدیل شود که گاهی اوقات نمی توان با پس انداز چندین ساله، بیماری های ناشی از کار را درمان کرد. تحمل و سازش با درد به جای جراحی در خیلی از موارد ابتلا به بیماری های ستون فقرات توصیه می شود. ابتلا به فتق دیسک گردن، فشار به رشته های عصبی، سردرد های گردنی، تغییر انحنای ستون فقرات گردنی و کاهش جریان خون  به مغز تنها چند نمونه از بیماری های ناشی از فشار به مهره ها و دیسک های گردن است.

 

گردن-درد-مانیتور-استند-نگهدارنده-ارگونومیک-مانیتور-باراد

کمی بدنتان را دوست داشته باشید و به درد عادت نکنید.

 بعد از ساعت ها کار روزانه بهتر است کمی به فکر خودتان باشید. برای جلوگیری از گردن درد و بیماری های ستون فقرات ناشی از کار با کامپیوتر، کافی است مانیتور را در راستای چشم قرار دهید. برای حل این مشکل امروزه انواع نگهدارنده های ارگونومیک مانیتور یا مانیتور استند طراحی و تولید شده اند. مهمترین ویژگی این نگهدارنده ها، قابلیت تنظیم ارتفاع است به طوری که می توانید مانیتور را در ارتفاع مناسب همراستا با چشم تان نصب کنید. همین الان که این متن را می خوانید شانه هایتان را کمی به عقب بکشید به طوری که شانه ها درراستای گوش ها قرار بگیرند. هنگام کار با تلفن های هوشمند به جای خم کردن سر، موبایل را بالا نگه دارید.

 

گردن-درد-کمردرد-طرز-نشستن-صحیح-باراد-محصولات-ارگونومی

گردآورنده: مریم موسوی

اخبار مرتبط