کاربر گرامی  خوش آمدید ... ( ورود به حساب کاربری  \ ثبت‌نام  )
امروز: پنج شنبه 02 خرداد ماه 1398 ساعت: 
EN
  • 146
  • 1313 مرتبه
برای جلوگیری از کمردرد به عضلات کمر استراحت دهید.

برای جلوگیری از کمردرد به عضلات کمر استراحت دهید.

06/05/1396

برای جلوگیری از کمردرد به عضلات کمر استراحت دهید.

نشستن فشار زیادی به مهره ها، دیسک ها، رباط ها و عضلات کمر وارد می کند. کمترین فشار به ستون فقرات وقتی وارد می شود که ستون فقرات در شکل S مانند قرار داشته و گودی کمر حفظ شود. حفظ انحنای صحیح ستون فقرات به طرز قرارگیری لگن مرتبط است. وقتی لگن راست قرار گیرد، انحنای ستون فقرات حفظ می شود و روی استخوانهای نشیمنگاهی، یعنی متکامل ترین استخوان برای تحمل وزن، خواهید نشست. وقتی لگن به عقب می چرخد، گودی کمر صاف شده و به کمر فشار زیادی وارد می شود. علاوه بر فشار بر مهره های کمر، وزن بدن روی مهره های ظریف و حساس دنبالچه قرار می گیرد و در نشیمنگاه احساس درد خواهید کرد.  

برای راست نگه داشتن لگن از پشتی طبی استفاده می کنیم. پشتی طبی پشت لگن مثل یک سد عمل می کند و مانع از گردش لگن به عقب می شود. 

پشتی طبی ضمن حفظ انحنای صحیح ستون فقرات از عضلات کمر نیز حمایت می کند و از خستگی زودرس عضلات جلوگیری می نماید. عضلات کمر، ستون فقرات را راست نگهداشته و کنترل می کنند. با تکیه بر پشتی طبی، عضلات از مسئولیت اضافی نگه داشتن و حمایت از ستون فقرات رها می شوند. 

چرا نمی توانید بدون پشتی طبی درست بنشینید؟

هنگام نشستن، عضلات کمر باید ستون فقرات را راست نگهداشته و کنترل کنند. وقتی سعی می کنید درست بنشینید عضلات کمر مجبورند سخت کار کنند تا ستون فقرات را راست نگه دارند، در دراز مدت عضلات خسته می شوند و برای جبران این ضعف، سر و گردن به جلو خم می شود و فرد دوباره قوز می کند. به این دلیل افراد نمی توانند طولانی مدت درست بنشینند.  پشتی طبی در واقع یک حمایت کننده برای عضلات کمر و پشت محسوب می شود. به طوری که عضلات را از مسئولیت اضافی نگه داشتن و حمایت از ستون فقرات رها می کند و به عضلات اجازه استراحت می دهد.

کمردرد-فتق-دیسک-کمر-درست-نشستن-پشتی-طبی-باراد

فتق-دیسک-کمر-کمردرد-پشتی-طبی-باراد

 

 

 

علاوه بر کمردرد، فشار وارد بر دیسک های بین مهره ای باعث پاره شدن دیواره دیسک و بیرون زدگی آن می شود و به فتق دیسک کمر می انجامد.

 

 

چگونه با پشتی طبی درست بنشینید.

هر وقت پشت میز کار می نشینید اول از همه ارتفاع صندلی تان را با ارتفاع میز هماهنگ کنید به طوری که دست مماس بر میز و با زاویه بین 90 تا 110 درجه قرار گیرد. هیچ وقت برای اینکه مجبور نباشیدنشستن-درست-پشتی-طبی-باراد-جلوگیری-از-کمردرد با گردن خم به مانیتور نگاه کنید، صندلیتان را پایین نکشید بلکه باید بوسیله یک نگهدارنده مانیتور (مانیتور استند یا پایه مانیتور)، مانیتور را در راستای چشم قرار دهید.امکان دارد به خاطر بلندی صندلی، پاهایتان آویزان شود در این صورت حتما از زیرپایی ارگونومیک استفاده کنید . برای حمایت از ستون فقرات و جلوگیری از کمردرد از پشتی طبی استفاده کنید.

 

 

 

درست نشستن کلید موفقیت و سلامتی شماست.

نشستن درست با افزایش ظرفیت شش ها باعث افزایش اکسیژن رسانی به مغز، تمرکز، افزایش راندمان کاری و فعالیت فکری می شود.

تغییر قوس ستون فقرات در ناحیه گردن به خاطر خم شدن به جلو و فشار وارد بر مهره های پوسچر-صحیح-سلامت-کمردرد-پشتی-طبیگردن می تواند به سردرد گردنی بیانجامد که شبیه به سردردهای میگرنی است. با درست نشستن می توانید از سردردهای گردنی جلوگیری کنید.

درست نشستن استرس را کاهش داده و سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند. از آنجایی که سیستم عصبی مرکزی بدن از درون ستون فقرات به تمامی ارگان های  بدن منشعب می شود، فشار بر ستون فقرات به سیستم عصبی نیز فشاروارد می کند که در نهایت باعث افزایش ترشح هورمون استرس شده و سیستم ایمنی بدن را کاهش می دهد.

 

تحرک را فراموش نکنید.

یادتان باشد استفاده از پشتی طبی به این معنی نیست که شما می توانید تمام طول ساعات کاری را به پشتی طبی بدون تحرک تکیه دهید. پشتی طبی برای درست نشستن در ساعاتی که شما مجبور به نشستن هستید تولید شده است  ارگونومیک برای تصحیح طرز قرارگیری بدن در نشستن های طولانی مدت  و کاهش فشار وارد بر ساختار اسکلتی عضلانی بدن طراحی می شوند اما قرارگیری بدن در یک وضعیت ثابت خود دلیل ایجاد درد عضلانی است . پس تمام روز به صندلی خود نچسبید و هر نیم ساعت کمی تحرک داشته باشید. 

 

خرید-پشتی-طبی-باراد

پشتی-طبی-باراد-جلوگیری-از-کمردرد-گردن-درد

گردآورنده: سارا حجازی (ارگونومیست)

 
 
اخبار مرتبط
نظرات
 
   
 

قوانین ارسال نظر

  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند بنابراین توصيه مي‌شود از مثبت و منفی استفاده کنید.
ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول