کاربر گرامی  خوش آمدید ... ( ورود به حساب کاربری  \ ثبت‌نام  )
امروز: دوشنبه 11 فروردین ماه 1399 ساعت: 
EN
شما تنها نیستید ده ها میلیون موجود زنده در بالشت شماست.

شما تنها نیستید ده ها میلیون موجود زنده در بالشت شماست. ویژه

می توانید تصور کنید در بالشتتان هزاران موجود زنده زندگی می کنند. این موجودات ریز کرم های گردو خاک هستند که از سلول های مرده پوست تغذیه می کنند و در محیط های مرطوب و گرم رشد می کنند.

با هر 30 دقیقه تحرک بدنی کمک می کند بیشتر زندگی کنید.

با هر 30 دقیقه تحرک بدنی کمک می کند بیشتر زندگی کنید. ویژه

بر طبق مطالعات جدید بلند شدن از روی صندلی هر 30 دقیقه می تواند به کاهش آسیب های نشستن های طولانی مدت کمک می کند.

اشتباهات رایج هنگام استفاده از تردمیل

اشتباهات رایج هنگام استفاده از تردمیل ویژه

یک تردمیل برای روزهای سرد و کوتاه زمستان که انگیزه کافی برای راه رفتن و دویدن در محیط های باز وجود ندارد بسیار سودمند است. دویدن روی تردمیل راهکاری ساده به نظر می آید اما عادت های اشتباه باعث می شود به نتایج مطلوب نرسید و حتی به شما صدمه بزند و باعث آسیب به ستون فقرات و کمردرد شود. در این مقاله با اشتباه های معمولی آشنا می شوید که افراد هنگام استفاده از تردمیل انجام می دهند.

مردان باید قبل از غذا و زنان بعد از غذا ورزش کنند تا چربی سوزی بیشتری داشته باشند.

مردان باید قبل از غذا و زنان بعد از غذا ورزش کنند تا چربی سوزی بیشتری داشته باشند. ویژه

مطالعات نشان می دهد مردانی که قبل از خوردن غذا ورزش می کنند 8% بیشتر چربی می سوزانند اما اگر زنان بعد از خوردن غذا ورزش کنند 22% بیشتر چربی سوزی دارند. این تفاوت به این دلیل است که مردان عضلانی تر هستند و کربوهیدرات ها سوخت ترجیهی شان است اما بدن زنان طوری برنامه ریزی شده است که برای چربی سوزی، کربوهیدرات ها را حفظ می کنند.

باورهای غلط در مورد ورزش سالمندان

باورهای غلط در مورد ورزش سالمندان ویژه

آیا شما از ورزش کردن دست کشیده اید؟ تعداد زیادی از سالمندان دیگر ورزش نمی کنند. بعضی از سالمندان تصور می کنند آنها برای ورزش کردن خیلی خسته، بیمار و مسن هستند. درحالیکه اشتباه می کنند.

تنها ماده  طبیعی کاهش اشتها کشف شد.

تنها ماده طبیعی کاهش اشتها کشف شد. ویژه

بعضی افراد هر چه سعی می کنند نمی توانند کمتر بخورند و یا از هله هوله خوردن و میان وعده دست بکشند. هیچ فکر کرده اید که شاید به غذا خوردن اعتیاد پیدا کرده باشید؟

خطرات خوردن قرص بدون آب

خطرات خوردن قرص بدون آب ویژه

از آنجایی که بعضی افراد خطرات خوردن قرص بدون آب را نمی دانند به این عادت دچار هستند. در دستور استفاده از قرص ها نوشته شده است که با میزان قابل توجهی آب صرف شود و بیشتر پزشکان این مطلب را هنگام تجویز گوشزد می کنند اما متاسفانه بعضی از افراد به این توصیه ها عمل نمی کنند.

آیا شما پشه ها  را جذب می کنید ؟

آیا شما پشه ها را جذب می کنید ؟ ویژه

حشره شناس John Edma سخنگوی انجمن حشره شناسی آمریکا عنوان کرد: پشه ها می توانند بوی غذایشان را از یک فاصله دور در حدود 50 متری متوجه شوند. یکی از چیزهایی که آنها مجذوبش می شوند دی اکسید کربن است. اگر شما فردی بلند قد با جثه بزرگ هستید به خاطر فعالیت فیزیکی، خیلی عمیق نفس می کشید و بیشتر از افراد دیگر دی اکسید کربن تولید می کنید.

خوردن قند یا کشیدن سیگار؟ کدام یک خطرناک تر است ؟

خوردن قند یا کشیدن سیگار؟ کدام یک خطرناک تر است ؟ ویژه

ینکه سیگار کشیدن طول عمر را کاهش می دهد بر هیچکس پوشیده نیست. اما در دهه های گذشته نه کسی می دانست و نه قبول می کرد، تنباکو به بدن آسیب می رساند. دلیل اینکه افراد با این واقعیت ها مقابله می کنند این است که سرعت آسیب زدن به بدن کند پیش می رود در حالیکه تنباکو به مجرد استفاده شدن انرژی را افزایش داده و افراد را آرام می کند. یک بار مصرف دخانیات خطرناک نیست اما وقتی به یک عادت تبدیل شود، یک روز صبح با سرفه از خواب بیدار خواهید شد.